Vedení značky Christian Dior zůstane v rodině. Novou šéfkou je Delphine Arnault

author-bedge
1/13/2023

Zakladatel francouzské společnosti LVMH Bernard Arnault v lednu jmenoval novou šéfku značky Christian Dior. Není jí nikdo jiný než jeho dcera Delphine Arnault. Samotný Bernard Arnault mimochodem ke konci loňského roku vystřídal Elona Muska v čele žebříčku nejbohatších lidí planety.

Pojďme si blíže představit Delphine. Ve svých sedmačtyřiceti letech má za sebou (bez většího překvapení) slušnou kariéru. V posledních deseti letech pracovala pro značku Louis Vuitton po boku Michaela Burkeho, předtím strávila tucet let u Diora. Tam teď v jeho čele vystřídá Pietra Beccariho, který se přesune do vedení značky Louis Vuitton, a převezme tak agendu od svého dlouholetého šéfa Burkeho.

Ačkoliv Bernard Arnault 5. března oslaví své čtyřiasedmdesáté narozeniny, nedal zatím najevo, že by měl v plánu brzy odstoupit. Společnost loni příhodně zvýšila maximální věk svého generálního ředitele na 80 z dřívějších 75 let. Vypadá to tedy, že se Bernard pojistil na dalších šest let v čele koncernu – pokud se tedy bude těšit dobrému zdraví.

Photo by P. L. on Unsplash

Photo by P. L. on Unsplash

Pozice pro každého člena domácnosti

LVHM je skutečně rodinným koncernem se vším všudy. Pět podnikatelových dětí už ve skupině pracuje.

Nejstarší syn, pětačtyřicetiletý Antoine, byl loni v prosinci jmenován generálním ředitelem holdingové společnosti Christian Dior SE, která ovládá světovou luxusní jedničku LVMH. Mimo to má další kupu funkcí. Stal se třeba i místopředsedou představenstva holdingu a je rovněž výkonným ředitelem kožedělné společnosti Berluti, předsedou italské společnosti specializující se na oděvní a textilní výrobky Loro Piana i ředitelem image a životního prostředí skupiny LVMH.

Třicetiletý Alexandre Arnault je pak výkonným viceprezidentem klenotnictví Tiffany. To si mnozí s koncernem LVMH nespojují, ale je rovněž jeho součástí.

O dva roky mladší Frédéric je generálním ředitelem výrobce luxusních hodinek Tag Heuer a čtyřiadvacetiletý Jean řídí marketing a vývoj pro divizi hodinek Louise Vuittona.

Yoan VALAT / POOL / AFP

Yoan VALAT / POOL / AFP

Rodiny za luxusními brandy

Rodinné vedení není u luxusních značek nic neobvyklého – obzvlášť těch módních. Vnitřní komunikace stejně jako ta vnější bývá pojímána velmi elitářsky. Což nás, potencionální zákazníky, může buď odrazovat, nebo naopak lákat.

Po vraždě Gianniho Versace, vlastníka luxusní italské oděvní společnosti, jeho místo zaujala jeho sestra Donatella Versace. Kdo se chce dozvědět více, tak o vraždě Gianniho je natočen devítidílný seriál American Crime Story – Versace.

Rovněž tradiční módní brand Hermès je spravován v úzkém rodinném kruhu, což není jen tak samo sebou, jelikož značka byla založena Thierrym Hermèsem už v roce 1837. Bezmála dvě století si tak členové rodiny drží vysoké pozice pro sebe.

Mezi další značky, které jsou minimálně z části vedené rodinami majitelů či zakladatelů patří i Armani, Prada, Chanel, Dolce & Gabbana, Missoni, Salvatore Ferragamo či Ralph Lauren.

Mohlo by se ti líbit